Jānis Semjonovs spēlē fagotu orķestrī.
  • Vairāku starptautisku konkursu laureāts
  • Latvijas Lielās mūzikas balvas PAR IZCILU DARBU ANSAMBLĪ nominants
  • Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga solo fagotists
  • Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas lektors

Jānis Semjonovs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, Latvijas Lielās mūzikas balvas par izcilu darbu ansamblī nominants, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fagotu grupas koncertmeistars un valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga solo fagotists, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas lektors un kamermūziķis.

Fagota spēli studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie docētājiem J.Rangas, A.Arnicāna, Dz.Jurgelaiša un Berlīnes mākslu augstskolā profesora E.Hībnera klasē. Piedalījies meistarklasēs pie S.Adzollīni, M.Kuskmana, K.Kunnerta, G.Mandolesi, J.Švarca, F.Ekdāla, D.Petersena.

Aktīvs kamermūzikas projektu ideju autors un kamermūziķis. Aktīvi darbojas Sinfonietta Rīga baroka ansamblī, Sinfonietta Rīga koka pūtēju kvintetā, LNSO koka pūtēju kvintetā un citos ansambļos.

Muzikāli sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Mariss Jansons, Pāvo Jervi, Nēme Jervi, Vasīlijs Sinaiskis, Vladimirs Fedosejevs, Karels Marks Šišons, Klauss Mekele, Olari Eltss,  Jērgs Vidmans, Andris Poga, Ainārs Rubiķis, Normunds Šnē u.c.

Muzicējis arī Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķu ansamblī CAMERATA RCO un tādās muzikālās vienībās kā Kremerata Baltica, Maskavas virtuozi, Nordic Symphony Orchestra, Rīgas Festivāla orķestris, orķestris Rīgas Kamermūziķi, Liepājas simfoniskais orķestris, Jaunais Rīgas kamerorķestris, operstudija Figaro, Eiropas Jauniešu Filharmonijas orķestris, Vācu – Skandināvu simfoniskais orķestris, Baltijas Jauniešu simfoniskais orķestris, Ziemeļvalstu simfoniskais orķestris.

Kā solists uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, orķestri Rīga.

Jānis Semjonovs patreiz muzicē uz Rudolf Walter firmas fagota.

MUZICĒŠANAS PRIEKS

JĀNIS SEMJONOVS, FAGOTISTS

"Man ļoti patīk spēlēt kamermūziku! Spēlēšana orķestrī pēc būtības arī ir muzicēšana lielā kameransamblī. Tas nozīmē nepārtrauktu uzmanību, koncentrēšanos un reaģēšanu uz apkārt notiekošo. Tā ir cieņpilna izturēšanās vienam pret otru mūzikas valodā."

Spied šeit, lai klausītos Žana Fransē skaņdarbu pūtēju kvinetam un klavierēm Galanto randiņu laiks.

JAUNRADE

Jānis Semjonovs spēlē fagotu G.Šmites skaņdarbā "Trokšņu iela".
 Jānis Semjonovs spēlē fagotu G.Šmites skaņdarbā "Trokšņu iela". Foto: Jānis Porietis.LNSO

Nozīmīgu vietu Jāņa Semjonova mūziķa darbībā ieņem sadarbība ar komponistiem jaundarbu tapšanā.

Jānis Semjonovs ir sadarbojies ar tādiem latviešu komponistiem kā Kristaps Pētersons, Gundega Šmite, Platons Buravickis, Aigars Raumanis, Mārtiņš Viļums, Marina Vidmonte, Kārlis Rērihs, Anna Veismane u.c.

Sadarbību rezultātā ir tapuši darbi gan solo fagotam, gan dažādiem ansambļiem.

Privātuma politika